top of page
LiveArch Biruni Üniversitesi
LiveArch Biruni Üniversitesi

22 Ara Çar

|

Zeytinburnu

LiveArch Biruni Üniversitesi

Renda Helin Design Studio Kurucusu İç Mimar Renda Helin ve Hurdahane Kurucu Ortakları Seda Dedeoğlu, Ertu Sezer'in söyleşileriyle 2 ayrı oturumdan oluşmaktadır. Etkinliğimiz sadece Biruni Üniversitesi öğrencilerine açıktır.

Saat ve Yer

22 Ara 2021 10:30 – 13:30

Zeytinburnu, Kazlıçeşme, 34020 Zeytinburnu/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

LiveArch Biruni Üniversitesi, İç Mimar Renda Helin Çilalioğlu Çizer ve Hurdahane Kurucuları Mimar Seda Dedeoğlu, Ertu Sezer'in katılımlarıyla gerçekleşecektir.

Etkinlik kayıt olan herkese açıktır.  (Kayıt olmak zorunludur.)

Biruni Üniversitesi yönetmeliği kapsamında Covid-19 2 doz aşısını olmayanlar üniversiteye giriş sağlayamamaktadır.

Özgeçmişleri

Renda Helin Çilalioğlu Çizer

Renda Helin Çilalioğlu Çizer, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 2004 yılında mezun olmasının ardından Domus Academy Milano’ya kabul edilerek Endüstri Ürünleri Tasarımı üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bu süreçte, Giovanni Lauda, Dante Donegani ve Francisco Gomez Paz gibi uluslararası alanda değerli isimlerin atölye çalışmalarına katılmıştır. İtalya’daki eğitim dönemi sonrasında Türkiye’ye dönerek, sektörün önde gelen firmalarında çalışmış ve danışmanlık yapmıştır. 2012 yılında  Renda Helin Design Studio ‘yu kurmuştur. Yurt, konut, ofis, restoran vb. farklı yapı ve mekan tiplerine yönelik, mimari ve iç mimari tasarım çalışmalarına kendi firması bünyesinde, İstanbul’da yer alan ofisinde devam etmektedir. Çizer aynı zamanda İstanbul Medipol Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir.

Seda Dedeoğlu Sezer

1986 doğumlu, Mimar Sinan Güzel sanatlar üniversitesi, Mimarlık bölümü mezunudur. Mimar olarak, EAA - Emre Arolat Mimarlık’ta, çeşitli projelerin tasarım ekibinde yer almıştır. 2011 yılında Dedeoğlu Mimarlık’a ortak olarak katılarak, tasarımın her ölçeğinde çalışmalarını 6 sene sürdürmüş, çeşitli mimari proje yarışmaların da birincilik elde etmiştir. Mimarlık ofisinin yanı sıra, 2014 yılında Ertuğ Sezer ile beraber HurdaHane  markasını yaratmıştır. Şimdi ise tüm enerjisini ve tasarım gücünü HurdaHane için kullanarak kariyerine devam etmektedir.

Nevzat Ertuğ Sezer

1982 doğumlu, Mimar Sinan Güzel sanatlar üniversitesi, Hat Sanatları bölümü mezunudur. Eğitimi ile birlikte 2003 yılında çalışma hayatına başlamış, çeşitli oyun tasarımları, 3d modeller ve animasyonlar üzerine çalışmıştır. Son olarak bir post-prodüksiyon firmasında 3d karakter animasyonları üzerine çalışmalarına devam ederken, 2014 yılında Seda Dedeoğlu ile HurdaHane markasını yaratmıştır. 2015 yılı itibariyle, içindeki üretim ve tasarım arzusu tamamen HurdaHane ile somutlaşmaya devam etmiştir.

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page