top of page
LiveArch İstanbul Kültür Üniversitesi
LiveArch İstanbul Kültür Üniversitesi

09 Ara Per

|

Bakırköy

LiveArch İstanbul Kültür Üniversitesi

Yüksek Mimar Murat Şahin ve Mimar Burak Pekoğlu'nun katılımlarıyla gerçekleşecektir. Etkinliğimiz ücretsizdir.

Saat ve Yer

09 Ara 2021 15:00 – 17:00

Bakırköy, Ataköy 7-8-9-10, 34158 Bakırköy/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Söyleşimiz İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu'nda panel şeklinde tek oturumda gerçekleşecektir. 

Etkinliğimizin konukları PDG Mimarlık Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Murat Şahin ve Bina Mimarlar Kurucusu Yüksek Mimar Burak Pekoğlu olacaktır. 

Etkinlik üniversite öğrencilerinin dışına açıktır.  Ancak kayıt olmak zorunludur.

İstanbul Kültür Üniversitesi yönetmeliği kapsamında Covid-19 2 doz aşısını olmayanlar üniversiteye giriş sağlayamamaktadır.

Özgeçmişleri

Murat Şahin

1981 yılında Keşan’da doğdu. Orta öğrenimine Akşehir Selçuklu Lisesi’nde başladı, Aydın’da Kuyucak Lisesi’nde tamamladı. Mimarlık eğitimine 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde başladı. Yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitenin mimari tasarım ve kuramları bölümünde 2010 yılında tamamladı. 2015 yılına kadar Proje Limited, EAA, Kreatif Mimarlık, CeSa Mimarlar bünyesinde mimarlık yaşantısına devam etti. Mimarlık yaşantısı boyunca birçok yarışmaya katılmış ve ödüller kazanmıştır. Mimarlık fakültelerinde proje yürütücülüğü ve proje jüriliği görevleri üstlenmiş, workshoplarda atölye yürütücülüğü yapmıştır. 2015 yılında Cengiz Gültek ile kurduğu Project Design Group bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Burak Pekoğlu

1984 yılında Eskişehir’de doğdu. Liseyi Robert Kolej’de okudu. Mimarlık lisans eğitimini 2008 yılında uluslararası öğrenci başarı bursuyla kabul aldığı New York Eyalet Üniversitesi’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini, 2011’de Harvard Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden aldı. Pekoğlu’nun mimari tasarımcı olarak çalıştığı uluslararası ofisler arasında Skidmore, Owings & Merrill’in (SOM) New York, Schimidt Hammer Lessen’in (SHML) Aarhus, Danimarka ve Pelli Clarke Pelli Architects’in (PCPA) New Haven ofisleri bulunmaktadır. Bilgi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin mimarlık bölümlerinde mimari proje dersleri vermiştir. Burak Pekoğlu’nun 2012 yılında kurucusu olduğu mimarlık ve araştırma stüdyosu BINAA (Building Innovation Arts Architecture) sıradışı ve yenilikçi projeleri hayata geçirmektedir. BINAA’nın Sakarya, Hendek’teki S2OSB (Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi) yönetim ofisi ve konferans salonu projesi Architizer A+Awards’da, 2017’de uluslarası jüri tarafından mimari+metal kategorisinde birincilik ödülünü kazanmıştır. BINAA’nın tamamlanan ve devam etmekte olan projelerinden bazıları S2OSB, Argül Weave, Interia-Nobis, Sanmar Headquartes, Serdivan Houses, Cengelkoy Residences, Sakarya Şehir Kütüphanesi, Mardin Şehir Kütüphanesi ve Sakarya Şehir Otoparkı olarak sıralanabilir.

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page